De Investeerders
We zijn nu twee jaar verder vanaf het moment dat we zijn begonnen en onze zoektocht naar investeerders was nu begonnen. Investeerders aantrekken was iets nieuws voor ons. Abderrazak is altijd bezig geweest met projecten naast zijn studie waar alleen gedreven studenten aan mee deden.
Een van deze projecten genaamd: “de BiD Student Challenge”, waarbij Nederlandse studenten bedrijfsplannen van Afrikaanse ondernemers onder de loep moesten nemen om ze zoveel mogelijk te helpen, hun business succesvoller te maken. Elke team kreeg een coach toegewezen. De heer Peter Zwijnenburg was de coach van het team van Abderrazak, Dhr. Peter is financieel adviseur bij de RBS. Tijdens een meeting met Dhr. Peter vertelde Abderrazak hem over de Excellante project. Dhr. Peter vond het een heel leuk idee en bood zijn hulp aan als we het nodig hadden. Dhr. Peter vertelde ons dat er altijd geld te vinden is voor een goed idee en een goede pitch. De student Bid Challenge werd bij Amsterdam Bright City (hierna: ABC) gehost, en al snel ontdekten we dat ABC een ideale plek is om te netwerken.
Dhr. Peter was een grote aanwinst voor ons geweest en zonder ABC en The BiD Student Challenge zouden we hem nooit ontmoet hebben, hij analyseerde onze bedrijfsplan en concludeerde meteen dat de Excellante een lucratieve project zou kunnen worden als het goed wordt geëxecuteerd. We dachten dat we geld zouden verdienen op de verkoop van de apparaten, maar Dhr. Peter opende onze ogen door ons duidelijk te maken dat we juist geld moeten gaan verdienen op de vlees verkoop. We waren te diep in het apparaat gegaan, dat we andere mogelijkheden niet zagen. Kortom Dhr. Peter was inspirerend en geloofde in onze idee. Hij werd zelf een potentiële investeerder en nodigde een paar vrienden van hem uit om in dit avontuur in te stappen. Hoe mooi is dat! We waren verbaasd en gelukkig, omdat we een grote stap hebben gezet. Vanaf dit moment waren we niet meer met z’n tweeën. We hadden nu ook een coach en potentiële investeerders achter ons staan. We merkten dat bedrijven ons veel serieuzer namen. De Excellante project was nu niet meer een leuke vrijetijdsbesteding, maar het werd een serieuze project gebaseerd op deadlines en resultaten.
Eindelijk, we hebben potentiële investeerders dus we zijn er bijna? Nee, het is niet zo makkelijk als dat we dachten. Het is onmogelijk dat een investeerder meteen 20.000 duizend gaat pinnen en een contractje gaat tekenen en klaar. Ons hele plan, strategie en team moest 10 keer zo scherp en concreet worden. De tijd gaat snel voorbij, agenda’s zijn vol en onze studies zijn druk en voor dat er contracten getekend worden, moet er nog en veel gebeuren.
Maar we kregen al snel wat slecht weer, de vleesfabrikant Vion liet niks meer van zich horen. Dit kwam als een klap, want Vion was super enthousiast en nu lieten ze niks meer van zich horen en vertelden ze ons dat ze geen tijd hebben om aan ons project te gaan werken. Het enige wat we konden doen is opzoek gaan naar een andere vleesfabrikant en hopen dat ze ook de vleesrollen kunnen maken.
Conclusie: Een goed netwerk is cruciaal als je een idee van de grond wilt halen, ABC is een ideale plek om een goed netwerk te bouwen. Ook moet je mensen erbij betrekken die het leuk vinden om aan je project te gaan werken en het niet alleen om het geld doen.


